پشت گوش انداز سامان یافته حرفه ای

طفره رفتن!!!! یک موضوع عمومی در کل بشریت به وسعت یک تاریخ….
درصد زیادی از ما – شاید هم همه ما – یک پشت گوش انداز سامان یافته حرفه ای هستیم ؛ خدای تراشیدن بهانه واسه از زیر کار در رفتن! در انواع و اقسام ؛ کوچک و بزرگ… حتی موفق ترین آدم ها هم میتونن اینطوری باشن از بیل گیتس ، ایلان ماسک و غیره بگیر تا نمونه های وطنی! اما چطور ممکنه؟ پشت گوش انداز باشی و موفق هم باشی؟ خب یه فرقی هستش بین ما و اونا! همه ما بهونه رو داریم ؛ ولی ما شروع می کنیم به تراشیدن بهانه و خیلی خوب از قافله زندگی و پیشرفت و لذت بردن عقب میفتیم اما آدم های موفق فقط بهونه رو در حد یک تئوری در ذهنشون نگه میدارن و هیچ وقت عملیاتیش نمی کنن یا خیلی خیلی کم عملیاتیش می کنن. چند تا از این بهانه رو براتون بگم :
1. انگیزه اش رو ندارم.
2. حوصله اش رو ندارم.
3. وقتش رو ندارم.
4. تنهایی نمی تونم
5. من که نمی تونم.
6. از سن من گذشته.
7. ….
این لیست می تونه تا دو تا بعد از بی نهایت هم ادامه پیدا بکنه ؛ اما همین چند تا بسه! اوکی؟

انسان های موفق یا نیمه موفق یا تا حدودی موفق یک برگ برنده خیلی مهم داشتند که این رو از ما مخفی کرده بودند و قرار هست اینجا این راز مهم رو فاش کنم! شما نه نیازی به انگیزه دارید نه صبر و حوصله حضرت ایوب ، نه قرار هست واسه هر کاری در روز 45 ساعت وقت داشته باشید، سن و سال هم اصلا مهم نیست! فقط کافیه ثبات داشته باشیم. 

راز بزرگ آدم های بزرگ همینه. اونا هم انرژیشمون تموم میشه اما هر روز میرن سر کار و شروع می کنن. مثلا رونالدو ( CR7 ). هر روز باید تمرین های سنگینی رو انجام بده که وقتی برمی گرده خانه هیچی ازش باقی نمونده باشه! و فردا صبح باز هم همین داستان هست. ممکنه یه روز صبح حوصله تمرین نداشته باشه اما مثلا میگه من دو ماه هست هر روز پشت سر هم دارم این کار رو انجام میدم نباید این زنجیره رو بشکونم. این همون زنجیره عادت ساینفلده. تعهدی که شما به خودتون دادید که کاری رو انجام بدهید و اصلا به نتیجه اش فکر نکنید. فقط و فقط فرآیند رو انجام بدهید.

حالا این زنجیره عادت ساینفلد چی هست؟ میتونید به وبلاگ فرانش مراجعه کنید و پستی رو که در مورد زنجیره عادت هست مطالعه کنید.

خود من چند روزی هست این زنجیره رو برای کارهای مختلفی شروع کردم. فعلا زود هست که بخوام بگم واقعا جواب میده یا نه! چه معایبی داره… یاموارد دیگه. فقط شروع کردم. شما هم شروع کنید و تجربیات خودتون رو هم با من به صورت کامنت در میان بگذارید تا دیگران هم استفاده کنند.

زنجیره عادت ساینفلد

زنجیره عادت ساینفلد

امیش نوشت:

1. پشت گوش انداز سامان یافته اصطلاحی هست که در کتاب “این کتاب را الان نخر” به کار رفته. خواندن این کتاب رو بهتون توصیه نمی کنم! بله توصیه نمی کنم… چون چیزی خاصی نداشت. فقط بدانید و آگاه باشید که شما یک پشت گوش انداز سامان یافته هستید ؛ همین! راه کارهایی هم که نویسنده محترم ارائه دادند کاملا چرت و پرت می باشند. شما همین زنجیره عادت ساینفلد رو انجام بدهید.

2. چنانچه ربان انگلیسیتون خوب هست مطلب لایف هکر در مورد همین زنجیره رو هم مطالعه کنید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید