برغان با طعم هیچهایک

زمستان که از راه رسید تقویم را ورق زدم و با حیرت به آن نگاه کردم! هیچ تعطیلی در آن وجود نداشت تا 12 اسفند ؛ حتی 22 بهمن هم افتاده بود جمعه :/ چه خبر بدی! در نیتجه زمستان سختی در پیش رو هست. پس قصد سفر کردم به همین حوالی خودمان ( ساکن تهران هستم) و کجا بهتر از برغان برای دیدار اول.

برغان با طمع هیچهایک

برغان با طمع هیچهایک

کوله رو دوش خودم رو رسوندم به مترو کرج ؛ تاکسی های دانشگاه رو سوار شدم ؛ رفتم خیابان اشتراکی و ابتدای جاده آشتگاه برای شروع هیچ. البته شاید نشه اسم این سفر رو هیچهایک گذاشت چون مسافتش خیلی کم بود. به هر حال خودم رو رسوندم به برغان با راننده ی خوبی که خودش اهل روستای ورده بود و گفت حتما به روستا ما هم سر بزن. من هم سر زدم :) روستای قشنگی بود ؛ به ویژه اینکه بافت سنتی خودش رو اصلا از دست نداده بود ، دقیقا مثل روستای برغان. از خوراکی های برغان برایم برای تعریف کرد. از اینکه بسته گله که یک بستی سنتی برغانی به ثبت ملی رسیده هست تعریف کرد و اینکه حتما باید امتحانش کنم ( منم بچه حرف گوش کن :)  از قول شیرازی ها جاتون سبز – عالی بود ).

بستنی گله

بستنی گله

پس از گرفتن اتاق گردشم در روستا با مسجد جامع شروع شد و چنار هزار ساله. خوردن بستنی کار مهم بعدیم بود. وقت را از دست ندادم و رفتم سمت روستای ورده با کلی پیاده روی و زدن هیچ های مختلف. برای اهالی روستا تعریف میکردم از تهران پاشدم اومدم اینجا تا روستاتون رو ببینم؛ کلی تعجب میکردند! میگفتند تهران که کلی جا دیدنی داره ؛ جواب من هم واضح بود: تعریف روستاتون رو خیلی شنیدم!

ورودی روستای ورده

ورودی روستای ورده

روستای ورده ؛ یک روستای بن بست دارای یک امامزاده خیلی زیبا به نام نمیدونم چی چی قهار می باشد.  فضاش واقعا قشنگ بود. گشتی تو روستا زدم و برگشتم برغان. وقت شام شده بود.

صبح هم با خرید آلو برغان و توت خشک آغاز شد ؛ رفتن سمت حسینه اعظم با قدمت چندصد ساله و عبور از پل برغان و پایان روستاگردی. البته کلی هم منتظر شدم تا یکی لطف کنه و من رو برگردونه کرج :دی

یکی از خوبی های هیچهایک آشنایی با آدم های مختلف هست. معین.ع راننده 22 ساله ای که به گفته خودش اومده بود خودکشی چون دوست دخترش بعد 4 سال باهاش کات کرده بود و اصلا حال خوبی نداشت. برام از زندگیش گفت ، از این که چجور آدمی هست و …

پانوراما از پل ورودی برغان

پانوراما از پل ورودی برغان

پایان سفر.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید