هفته اول با تریگ آپ

طبق آنچه گفته بودم قرار بود زندگی پرهیجان تر پیگیری شود. الان یک هفته است که دارم به سبک استارتاپی زندگی می کنم. هر چند که هنوز سختی های آنچنانی نکشیده ام. چون خیلی خیلی ابتدای راه هستم و راهمان بسی سخت، مبهم و مه آلود است.

Heavy Fog

شاید واژگان استارتاپ، تریگ آپ و … برای شما کمی ناآشنا باشد. برای این منظور یک سری تعریفات لازم است:

استارتاپ چیست؟

نیل بلومنتال، موسس و مدیرعامل کمپانی واربی پارکر

استارت آپ یک کمپانی نوپا است که راه‌حلی نوین را برای یک مساله ارائه می‌کند؛ در حالی که تضمینی برای موفقیت کمپانی از طریق راه حل ارائه شده وجود ندارد.

اما دقیق ترین را استیو بلنک- کارآفرین امریکایی- ارائه داده است

یک سازمان موقت که در جستجوی یک مدل کسب و کار که قابل تکرار و مقیاس پذیر باشد شکل گرفته است.

در تعاریف فوق هر کدام از کلمه های سازمان موقت، مدل کسب و کار، قابل تکرار، مقیاس پذیر، راه حل و موفقیت دارای داستان های خاص خود هستند که قرار نیست به توضیح آنها بپردازم.

 

شتابدهنده چیست؟

شتابدهنده (Accelerator) یک ساختار منسجم و مشخص در جهت حمایت و توسعه کارآفرینی نوآورانه و دانش بنیان است.(+) در حال حاضر شتابدهنده های زیادی در داخل کشور در حال فعالیت هستند ( به روایتی هر کسی از خانه قهر کرده رفته شتابدهنده زده)

تریگ آپ چیست؟

تریگ آپ شتابدهنده فناپ است.

 

در این یک هفته کارگاه های جذابی ( از دید من) برگزار شد. کارگاه خانم حبیبی که به بیان نقشه راه یک استارتاپ بود گذشت؛ آقای قانم زاده در مورد استارتاپ ناب صحبت کردند و جناب آقای دکتر نقی پور نکات کلیدی برای استارتاپ ها را بیان کردند. تلاشم را می کنم تا بعدا توضیحات مختصری در مورد کارگاه ها بدهم ( ترجیح میدهم که نکات یادداشت شده چرکنویسی که برداشت کرده ام را قرار بدهم :دی )

پی نوشت:

در تصویر شاخص سمت راست ترین فرد جناب دکتر نقی پور هستند و آقای دکتر جوانمردی ( مدیر هلدینگ فناپ)؛ بقیه هم اعضای تیم داتیکان.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید